slike 3

Jedan precizan šut iza linije 6,75 dijelio je košarkaše Mornara od trijumfa u finalu Kupa Crne Gore. Imao ga je Antabija Voler, igrač koji je ove sezone donio mnogo pobjeda barskom ABA ligašu upravo preciznim šutvima za tri poena ali u završnici finala Kupa nije pogodio.

Mornar – Budućnost 68:72 (11:20, 17:17, 23:19, 17:16)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 3.500 Sudije: Koljenšić, Dragojević, Vojinović.

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 2, Džons 16, Radunović 4, Bakić 17, Mijović 8, Ivanović, Pavić 4, Elis 9, Vujošević 4, Mugoša 2, Voler 10.

Budućnost: Rejnolds 9, Su. Šehović 15, Subotić 13, Se. Šehović 2, Raspopović, Gordić 15, Baćović, Ilić, Klasen 5, Nikolić 8, Popović 5, Vranješ.

Upravo su trojke Volera i nedostajale Mornaru u okršaju sa crnogorskim šampionom (šutirao 5-0), mada je na epilog utakmice uticalo i loše otvaranje finalnog susreta. Budućnost je već u 7. minutu povela sa 10 poena razlike apotom sredinom druge četvrtine stigla i do rekordnih 14 poena viška (32:18).

U drugom poluvremnu Mornar je počeo da sustiže Budućnost, prišao u 27. Minutu na 48:50 a početkom poslednje dionice i preokrenuo rezultat (60:59).

Uslijedila je, međutim, serija nerealizovanih napada Barana što je Budućnost iskoristila da dva minuta prije kraj pobjegne na 5 poena razike. Ipak, koševima Džonsa pa Elisa sa slobodnih bacanja, Mornar je u poslednji minut ušao sam košem zaostatka.

U poslednjem napadu Voler je imao otvoren šut za tri poena ali je viđen težak promašaj.

"Neizvjesna utakmica do samog kraja. Uspjeli smo da stignemo prednost Budućnosti, imali otvoreni šut za pobjedu... Ali, to je sport. Najvažnije je da je večeras bio pravi ambijent, da region može da nam zavidi na ovakvom finalu. Čestitam Budućnosti na pobjedi, ne bi bilo nezasluženo ni da smo mi slavili", kazao je trener Mornara Đorđije Pavićević po završetku finala.