Gastronomskim umjećima osvojili zlata u Nišu

gastro

Kada profesor kulinarstva Dejan Aleksić sa učenicima Srednje ekonomsko-ugostiteljske škole iz Bara ode na takmičenje, medalje i to zlatne - podrazumjevaju se.

Tako je bilo nedavno i na međunarodnom takmičenju koje je održano u Nišu.

Na 6. međunarodnom takmičenju u gastronomiji održanom u Nišu bilo je oko 300 takmičara iz 24 zemalja kao i 30 sudija.

gasstro 2
-Kao zvanični predstavnici Crne Gore, osvojili smo 5 zlatnih medalja, zlatni prix i trofej namjenjen za prvo mjesto, kazao je prof. Aleksić koji ističe da je ponosan na svoje učenike.
-Na pomenutom takmičenju učenik 1.razreda Martin Knapić u kategoriji moderno jelo -njeguški stek, učenik Andrija Rakočević u kategoriji nacionalno jelo-heljdopita sa Durmitora i Milica Bošković (3.razred) u kategoriji nacionalna jela-palačinke na crnogorski način, svo troje su osvojili zlatne medalje i pehar za prvo mjesto, kazao je Aleksić

gasstro 3
Profesor je takođe, osvojio nagrade- grand prix i pehar, a kao sudija zlatnu medalju, i u kategoriji nacinalna jela još jedno zlato
-Zahvalni smo Zoranu Miraševiću na pozivu i gostoprimstvu,takodje i Simtex Uniforme iz Podgorice, kazao je Aleksić.