marinna

Iz jedriličarskog kluba „Latinsko jedro“ Bar dobili smo saopštenje za „Regatu mladosti“ u Baru koju potpisuje ispred kluba i organizatora – Miroslavka Lala Bokovac.

Prenosimo ga intergralno.

U subotu 25. maja planirano je održavanje Regate Mladosti u Baru. Organizator regate je jedrilicarski klub „Latinsko jedro“, Bar. Tog,nadamo se sunčanog i vjetrovitog dana, u barskom zalivu okupiće se oko trideset brodova.

Flotu će sačinjavati veličanstvena krstaška jedrilica, do sada još uvijek neviđena u barskom akvatorijumu, ali i ostale jedrilice koje plove bokotorskim zalivom, prisutne na svim domacim regatama, koje ne malo puta predju
u medjunarodne vode Jadrana. Veliko zadovoljstvo nam je što će dio flote činiti i Optimisti klasa za najmladje kluba Lahor iz Kotora. Djeca iz Bara će najviše uživati gledajući najmlađe kako upravljaju malom jedrilicom samostalno.

Glavni cilj nam je da ukažemo na mogućnost učenja jedrenja od najranijih godina, i pokažemo gradjanima da upravo kroz aktivnosti našeg kluba, zahvaljujući licenciranim trenerima, možemo priuštiti djeci zadovoljstvo učenja jedrenja. Učešće u regati potvrdili su svi jedriličarski klubovi, njihovi brodovi sa zastavama kluba koji predstavljaju, kojih će, kako smo pomenuli, biti oko trideset. Možemo sa ponosom reći da u našem klubu „Latinsko jedro“ ima skoro deset
krstaških jedrilica, što je po brojnosti prevazilazi sve ostale pojedinačne klubove u Crnoj Gori.

Takodje, imaćemo čast da najavimo novi model drvene ojedrene barke na latinsko jedro, koja će po prvi put zajedriti tog dana. Taj novi model je ispreplitan tradicijom i inovacijom. Možemo samo reći da je jedrilica izgrađena u saradnji između brodograditelja iz Kalafatske radionice Bokovac, Pera i Nenada Bokovaca i našeg najboljeg jedriličara, kojem je brzina jedrenja u krvi, pa tako brzom jedrilicom koju ima osvaja ne samo naše regate, nego poslednjih godina i
medjunarodne. Spojivši svoje znanje, uspjeli su da naprave tradicionalnu jedrilicu, po modelu onih najbržih.

Takodje će tog dana biti predstavljeno iz Kalafatske radionice Bokovac novi projekat pod nazivom „Zelena arsenalka“, u saradnji sa partnerom sa kojim uspješno saradjujemo već pet godina. Pojedinosti vezane za ovaj projekat biće saopštene tog dana.

U cilju uspješne organizacije regate, svoj doprinos dali su domaćini aperitif bara „Matica“, koji se nalazi na samoj obali, a gdje će biti održana svečana ceremonija dodjele trofeja najboljim učesnicima, uz zvuke muzike
poznate barske umjetnice Dine Desančić, uz podršku gudačkog tria „Glamour Strings“.

Veliki doprinos dali su i cijenjeni barski umjetnici Dado Ćetković i Goran Ćetković svojim izvanrednim slikama. Dadova slika predstavlja poklon organizatorima regate koji, po njegovim riječima, krase barsku obalu i
inspirišu njegovo stvaralaštvo, što se u slici može vidjeti. Prikazani su tu motivi tradicije i mora kroz lik najboljih brodograditelja u Crnoj Gori i dalje.

Goranova slika lijepog pejzaža poći će u ruke najbržoj jedrilici. Cijelog tog dana naš grad će krasiti velika bijela jedra,naši najbolji jedriličari, umjetnici koji su svoj dar pretočili na platno,žice violina i vješte ruke brodograditelja.

Umjetnost svih nas na jednom mjestu u našem gradu pod Rumijom. Pružimo ugodan dan svim gostima koji nam dodju i pokažimo da smo dobri domaćini, uvjek raširenih ruku.

 Da požele opet da nam dodju.

 

Klime Baković

Posljednje vijesti

Thumbnail Laboratorije Instituta za javno zdravlje su u poslednja 24 časa završile PCR analizu 511 uzorka na...
Više u kategorijama: Info  

opstina bar 2

Jedro 320x250

Jedro baner huppe

turisticka organizacija bar

kalamper

stara carsija

vodovod bar

JPMD 320

komunalno

Luka Bar unutrašnji baner

regionalni vodovod novi

rvcg

AD Marina Logo

ave tours 1

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar