UDG

Pod pokroviteljstvom Ministarstva nauke i Ministarstva za informaciono društvo i telekomunikacije, a u organizaciji UDG-a – Podgorica, organizovana je manifestacija „Fabrika znanja“ u okviru „Dana nauke“, kojoj su prisustvovali učenici Srednje stručne škole u Baru.

Učenici su bili u pratnji nastavnika: Žane Janković, Zefe Dabovića i Marka Maraša. Ovoj manifestaciji, pored naših učenika, prisustvovalo je oko 600 učenika srednjih škola iz Crne Gore. U ovogodišnjem bogatom i sadržajnom programu naši učenici su prisustvovali radionicama:

„Internet of things – Kim Kardašijan i drugi roboti“ (Vladimir Lelićanin, SAE institut),

„Život i dijelo Nikole Tesle“ (Jelena Živković, istoričar),

„Snaga ideje – put ka uspjehu“ (Nemanja Granić i Vojin Pupavac, aplikacija Džepni lekar).

Nakon ovih, veoma zanimljivih i edukativnih predavanja, učenici su posjetili izložbu izuma Nikole Tesle, koju je priredio istoimeni muzej iz Beograda, a zatim su učestvovali u „Kvizu znanja“, gdje se posebno istakao Nikezić Ajdin, učenik I razreda obrazovnog programa Nautički tehničar, osvojivši III mjesto. Kao nagradu za ovakav uspjeh učenik je pored diplome dobio i vrijedan poklon – mobilni telefon.

Takođe, nastavnici su prisustvovali predavanju na temu: „Kako prepoznati djecu koja su žrtva nasilja na Internetu?“ (Biljana Kikić Grujić, kriminolog).

Zahvaljujemo se Univerzitetu Donja Gorica, a posebno g-dinu Luki Anđiću, koji su nam omogućili prisustvo ovakvoj manifestaciji.