UDG

Pod pokroviteljstvom Ministarstva nauke i Ministarstva za informaciono društvo i telekomunikacije, a u organizaciji UDG-a – Podgorica, organizovana je manifestacija „Fabrika znanja“ u okviru „Dana nauke“, kojoj su prisustvovali učenici Srednje stručne škole u Baru.

Učenici su bili u pratnji nastavnika: Žane Janković, Zefe Dabovića i Marka Maraša. Ovoj manifestaciji, pored naših učenika, prisustvovalo je oko 600 učenika srednjih škola iz Crne Gore. U ovogodišnjem bogatom i sadržajnom programu naši učenici su prisustvovali radionicama:

„Internet of things – Kim Kardašijan i drugi roboti“ (Vladimir Lelićanin, SAE institut),

„Život i dijelo Nikole Tesle“ (Jelena Živković, istoričar),

„Snaga ideje – put ka uspjehu“ (Nemanja Granić i Vojin Pupavac, aplikacija Džepni lekar).

Nakon ovih, veoma zanimljivih i edukativnih predavanja, učenici su posjetili izložbu izuma Nikole Tesle, koju je priredio istoimeni muzej iz Beograda, a zatim su učestvovali u „Kvizu znanja“, gdje se posebno istakao Nikezić Ajdin, učenik I razreda obrazovnog programa Nautički tehničar, osvojivši III mjesto. Kao nagradu za ovakav uspjeh učenik je pored diplome dobio i vrijedan poklon – mobilni telefon.

Takođe, nastavnici su prisustvovali predavanju na temu: „Kako prepoznati djecu koja su žrtva nasilja na Internetu?“ (Biljana Kikić Grujić, kriminolog).

Zahvaljujemo se Univerzitetu Donja Gorica, a posebno g-dinu Luki Anđiću, koji su nam omogućili prisustvo ovakvoj manifestaciji.

Posljednje vijesti

Thumbnail Ministar odbrane Predrag Bošković, bio je danas u redovnoj radnoj posjeti sjedištu Mornarice u...
Više u kategorijama: Info  Obale  Info  

porez bar me

Jedro 320x250

cerovo

AD Marina Logo

kalamper

baneb novi

vodovod bar

JPMD 320

komunalno

Luka Bar unutrašnji baner

regionalni vodovod novi

rvcg

baneb jedro

TO BAR

ave tours 1

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar